Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Kierowcy audi i bmw szaleli na drodze. Sąd za prędkość ukarał ich mandatami w wysokości 9 tys. zł

Kierowcy audi i bmw szaleli na drodze. Sąd za prędkość ukarał ich mandatami w wysokości 9 tys. zł

16 kwietnia, 2021

Kierowcy audi i bmw szaleli na drodze. Sąd za prędkość ukarał ich mandatami w wysokości 9 tys. zł

Dwaj kierowcy właśnie przekonali się, że bezmyślna prędkość może surowo kosztować. Sąd ukarał ich grzywnami w wysokości 4 tys. zł i 5 tys. zł.

Kierowca audi, 25-latek z powiatu gorzowskiego, będzie musiał zapłacić aż 5 tys. zł grzywny. To kara za jazdę z prędkością 171 km/h na drodze wojewódzkiej. To aż o 121 km/h za dużo.

Natomiast 23-letni kierowca BMW na liczniku miał 162 km/h i został zatrzymany przez policjantów. Sąd nałożył grzywnę w wysokości 4 tys. zł.

Do obu sytuacji doszło pod koniec lutego 2021 r. na drodze wojewódzkiej w132 w miejscowościach, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Obaj szaleli na trasie, na której w kwietniu doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie młode osoby. – Policyjne działania są zatem konieczne, żeby ograniczać niebezpieczne zdarzenia – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, kierujący muszą się liczyć nie tylko z wysokimi karami. To także utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

W tym roku w takich okolicznościach gorzowscy policjanci zatrzymali uprawnienia już prawie 200 kierowcom.

Polecane