Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Lewe papierosy i tytoń znalezione w domu 44-latka (FILM)

Lewe papierosy i tytoń znalezione w domu 44-latka (FILM)

7 kwietnia, 2021

Lewe papierosy i tytoń znalezione w domu 44-latka (FILM)

Ponad 900 sztang papierosów, 90 kilogramów krajanki tytoniowej, 32 tys. zł i 1,3 tys. euro zabezpieczyli policjanci z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który przechowywał kontrabandę w swoim domu. Straty Skarbu Państwa to ponad 255 tys. zł.

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 44-letniego gorzowianina. Wcześniej wytypowali mężczyznę, który mógł trudnić się przestępczym procederem.

We wtorek, 30 marca, policjanci weszli do mieszkania 44-latka i należących do niego pomieszczeń gospodarczych. Tam znaleźli ponad 900 sztang papierosów i 90 kilogramów krajanki tytoniowej. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 32 tys. zł oraz 1,3 tys. euro.

*film https://lubuska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/135/135-181525.mp4?_=2 *

Kontrabanda została zabezpieczona, a mężczyzna doprowadzony do komendy w Gorzowie. – Gdyby nielegalne papierosy i krajanka tytoniowa, które posiadał trafiły na rynek, wtedy Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby ponad 255 tys. zł – mówi mł. asp. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

44-latek usłyszał zarzut związany z uchylaniem się od opodatkowania papierosów i krajanki tytoniowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu wysoka grzywna i kara więzienia.

Polecane