Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Małżeństwo lekarzy usłyszało 832 zarzuty. Wyłudzali kasę z NFZ za leczenie pacjentów

Małżeństwo lekarzy usłyszało 832 zarzuty. Wyłudzali kasę z NFZ za leczenie pacjentów. Połakomili się na 120 tys. zł

11 lutego, 2021

Małżeństwo lekarzy usłyszało 832 zarzuty. Wyłudzali kasę z NFZ za leczenie pacjentów. Połakomili się na 120 tys. zł

Przed sądem stanie małżeństwo, ginekolog i okulistka. Wyłudzali refundowane świadczenia medyczne wykorzystując dane swoich pacjentów. Lubuski NFZ stracił około 120 tys. zł. Ginekolog usłyszał 674 zarzuty, a jego żona dentystka 158 zarzutów wyłudzeń pieniędzy.

Małżeństwo lekarzy, ginekolog i okulista od 2012 roku do 2016 r. dopisywało w systemie NFZ (Zintegrowany Informator Pacjenta, dziś Internetowe Konto Pacjenta) wizyty w sowich gabinetach. Lekarze dopisywali wizyty i świadczenia swoich pacjentów, aby powielić ich liczbę. Od kolejnych, fikcyjnych wizyt brali pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ponadto ginekolog wysyłał swoje pacjentki na badania USG w inne miejsce, gdzie pobierana za to była opłata. On również brał za to pieniądze oczywiście nie wykonując badania. – Śledczy z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej w Gorzowie wspólnie z Lubuskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia ustalenie dokładnie jak wyglądały wyłudzenia – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Lekarskie małżeństwo wyłudzało refundowane świadczenia ginekologiczne i stomatologiczne wykorzystując dane swoich pacjentów. Lubuski NFZ stracił około 120 tys. zł.

Lekarze wyłudzali pieniądze w latach 2012-2016. Ginekolog usłyszał 674 zarzuty, a jego żona okulistka 158 zarzutów wyłudzeń pieniędzy z kasy NFZ. Lekarzom grożą teraz kary do 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie lekarzy warte 230 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko lekarzom trafił już do sądu.

Polecane