Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Niebezpieczny piroman wywołał dwa pożary i oglądał akcje. Wcześniej spalił zakład wulkanizacyjny (FILM)

Niebezpieczny piroman wywołał dwa pożary i oglądał akcje. Wcześniej spalił zakład wulkanizacyjny (FILM)

3 kwietnia, 2021

Niebezpieczny piroman wywołał dwa pożary i oglądał akcje. Wcześniej spalił zakład wulkanizacyjny (FILM)

Gorzowscy policjanci zatrzymali piromana, sprawcę dwóch podpalenia. Po wywołaniu pożaru oglądał akcje strażaków. W dotarciu do piromana pomógł kryminalny gorzowskiej komendy, który w czasie wolnym był niedaleko miejsca pożaru. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości miał już zarzuty za podpalenie warsztatu.

Do dwóch podpaleń doszło w środę 24 marca i niedzielę 28 marca, na posesji przy ulicy Fabrycznej, na której były przedmioty niezbędne do prowadzenia gospodarstwa i opony.

*miejsce na film https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/156/156-181388.mp4?_=2 *

Służby nie miały wątpliwości, że doszło do celowego podłożenia ognia, dlatego sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady, ustalali, świadków i monitoringi, które doprowadziłyby do podejrzanego. – Na jego trop wpadł funkcjonariusz, który w czasie wolnym od służby jechał w niedzielę ulicą Fabryczną – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

W pewnym momencie zauważył na rowerze mężczyznę z kryminalną przeszłością. W tym jednak momencie nikt jeszcze nie wiedział, że został podłożony ogień. Po kilkunastu minutach policjant dostrzegł z daleka pożar. Pobiegł na miejsce, a gdy zauważył ogień, zadzwonił po strażaków.

Policjant kryminalny szybko skojarzył fakty. Głównym podejrzanym był mężczyzna na rowerze. To on niemal dwa lata temu podpalił zakład wulkanizacyjny w Gorzowie i spowodował straty na ponad 200 tys. zł.

Policjant ustalenia przekazał dyżurnemu gorzowskiej jednostki i na miejsce zostały wysłane patrole. Kryminalny sam rozpoczął poszukiwania piromana. Zauważył go w niedalekiej odległości od zdarzenia. Prawdopodobnie objechał osiedle, żeby z innego miejsca obserwować działanie strażaków.

48-letni gorzowianin został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do gorzowskiej komendy. Podejrzany został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty podpalenia zniszczenia mienia, za które grozi mu kara 5 lat więzienia.

Polecane