Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Nielegalne wyścigi przerwane przez policję. Na miejsce wzywano posiłki. Sprawa trafi do prokuratury

Nielegalne wyścigi przerwane przez policję. Na miejsce wzywano posiłki. Sprawa trafi do prokuratury

13 kwietnia, 2021

Nielegalne wyścigi przerwane przez policję. Na miejsce wzywano posiłki. Sprawa trafi do prokuratury

Policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów w Kostrzynie nad Odrą. Po interwencji policji miasto opuścili kierowcy, których jazda mogła powodować zagrożenie. Policjanci zabezpieczają materiał dowodowy, a sprawa trafi do prokuratury w związku ze sprowadzeniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

Policyjne patrole w sobotni wieczór, 10 kwietnia, sprawdzały, co dzieje się na ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą. Pojawiła się informacja o zjeździe i wyścigach, które miały się tam odbyć. Na miejsce pojechały patrole. Uczestników nielegalnych wyścigów był tak dużo, trzeba było wzywać posiłki.

Do Kostrzyna nad Odrą przyjechały patrole z Gorzowa i komend sąsiadujących. Dzięki temu udało się szybko zniechęcić kierowców do niebezpiecznej jazdy. – Oprócz samych uczestników, pojawili się także obserwatorzy – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Publiczne drogi nie służą do wyścigów i driftów. – Policjanci reagowali w sposób zdecydowany, by nie doszło w miejscu organizacji tego nielegalnego zgromadzenia do żadnej niebezpiecznej sytuacji z udziałem aut czy pieszych. Znajdujemy się w czasie pandemii koronawirusa, a takie zgromadzenia to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie – mówi podkom. Jaroszewicz.

Policjanci w miejscu największej zbiórki aut kontrolowali kierowców. W tej sprawie będą prowadzić postępowania w związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu. Funkcjonariusze cały czas docierają do kolejnych nagrań. – Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób – informuje podkom. Jaroszewicz.

Reakcja na sygnały o osobach, które chciały się ścigać musiała być natychmiastowa i stanowcza. Jak informuje policja, drifty i popisy na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Polecane