Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Para wprowadzała do obiegu fałszywe euro i dolary. Płacili nimi w sklepach

Para wprowadzała do obiegu fałszywe euro i dolary. Płacili nimi w sklepach

15 kwietnia, 2021

Para wprowadzała do obiegu fałszywe euro i dolary. Płacili nimi w sklepach

Kryminalni z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzili do obiegu fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli euro i dolary. Gotówka została znaleziona przy podejrzanych.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą o wprowadzeniu do obiegu fałszywych pieniędzy dowiedzieli się w marcu. Wówczas jeden ze sklepów poinformował, że ma podejrzenia co do oryginalności banknotu euro, którym wcześniej zapłacono. – To spowodowało, że czynnościami w tej sprawie zajęli się policjanci kryminalni – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Policjanci potwierdzili, że kilka banknotów o wartości 100 euro jest podrobionych. Przez kolejne dni kryminalni zbierali informacje, które doprowadziłyby do osób wprowadzających je do obiegu. Ustalono sprawców, to byli kobieta i mężczyzna.

Prowadzący postęp[owanie wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy niezbędne jest zatrzymanie kobiety i mężczyzny, dlatego trwały ich poszukiwania. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą ponownie pojawić się w Kostrzynie, żeby wprowadzić do obiegu kolejne podrobione banknoty.

Policyjny nos nie zawiódł. 37-latka i 49-letni mężczyzna w sobotę, 10 kwietnia, zostali zatrzymani na terenie miasta. Kryminalni zabezpieczyli przy nich kilka tysięcy lewych euro i dolarów amerykańskich. To nie koniec. Śledczy ustalają, czy podrobione banknoty nie były wprowadzane w innych rejonach Polski.

37-latka wraz z 49-letnim znajomym zostali na czynności procesowe przewiezieni do prokuratury w Słubicach. Usłyszeli zarzut oszustwa i wprowadzenia do obiegu podrobionych pieniędzy. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia. We wtorek, 13 kwietnia, sąd aresztował parę tymczasowo na trzy miesiące.

Polecane