Lubuskie Wiadomości » Gorzów Wlkp. » Szybka akcja policji. Bandzior był zaskoczony. „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego szefa gangu dilerów

Szybka akcja policji. Bandzior był zaskoczony. „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego szefa gangu dilerów

15 kwietnia, 2021

Szybka akcja policji. Bandzior był zaskoczony. „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego szefa gangu dilerów

„Łowcy głów” zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na szeroka skalę.

Na 32-letnim gorzowianinie ciążył wyrok za sprawę, która toczyła się przed organami  ścigania w 2017 r. Mężczyzna ten występował w niej jako główny podejrzany. Usłyszał wówczas zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. W maju 2019 r. akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Gorzowie, a rok później zapadł wyrok.

W międzyczasie środek zapobiegawczy dla 32-latka z tymczasowego aresztowania został zamieniony na dozór. Od marca br. 32-latek ukrywał się. Był poszukiwany był przez gorzowski sąd okręgowy listem gończym.

Do akcji poszukiwawczej włączyli się zatem policjanci kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. – Konkretnie ci, którzy na tropieniu osób poszukiwanych znają się najlepiej, gorzowscy „łowcy głów” – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Poszukiwany często zmieniał swoje miejsce pobytu na terenie kraju. Zatrzymanie odbyło się szybko, 12 kwietnia, w Świebodzinie. – Mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie zdążył pomyśleć o tym, żeby stawiać opór – zaznacza podinsp. Maludy. Teraz najbliższe 5 lat spędzi za kratkami.

Polecane