Lubuskie Wiadomości » Krosno Odrzańskie » Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana przez policję koło Krosna Odrzańskiego (FILM, ZDJĘCIA)

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana przez policję koło Krosna Odrzańskiego (FILM, ZDJĘCIA)

26 marca, 2021

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana przez policję koło Krosna Odrzańskiego (FILM, ZDJĘCIA)

Tony suszu i krajanki tytoniowej, a także maszyny do ich suszenia i przetwarzania znaleźli krośnieńscy policjanci kryminalni w nielegalnej krajalni tytoniu. Straty Skarbu Państwa to ponad 5 mln zł. Zatrzymano 41-letniego mężczyznę. Sąd aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

W poniedziałek, 8 marca, krośnieńscy kryminalni weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Krosno Odrzańskie. W budynkach gospodarczych znaleźli działającą krajalnię tytoniu.

W pomieszczeniach były maszyny służące do suszenia i rozdrabniania tytoniu, a także kartony z liśćmi tytoniu. Był tam również rozdrobiony susz oraz worki z gotową krajanką.

Łącznie policjanci zabezpieczyli dwie tony suszu tytoniowego i blisko 5 ton krajanki tytoniowej. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego. – Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek to Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku straciłby ponad 5 mln zł – mówi podkom.  Justyna Kulka.

W środę, 10 marca, 41-latek został doprowadzony do prokuratury rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Sąd na wniosek prokuratora aresztował tymczasowo 41-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy.

41-latkowi zarzuca się uchylanie się od opodatkowania wyrobów tytoniowych. Grozi mu za to wysoka grzywna i kara do 10 więzienia. 41-latek usłyszał również zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez wymaganego ustawą wpisu do rejestru producentów. Za to grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Polecane