Lubuskie Wiadomości » Krosno Odrzańskie » Wpadł pijany z zakazem prowadzenia i decyzją o cofnięciu uprawnień

Wpadł pijany z zakazem prowadzenia i decyzją o cofnięciu uprawnień

18 marca, 2021

Wpadł pijany z zakazem prowadzenia i decyzją o cofnięciu uprawnień

Policjanci prewencji z Gubina zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Mężczyzny zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, decyzję starosty o cofnięciu uprawnień, a do tego wsiadał za kierownicę mając blisko 1,5 promila alkoholu.

We wtorek, 16 marca, policjanci prewencji z Gubina zatrzymali na terenie miasta kierowcę opla, którego stan wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Wykonana badanie potwierdziło ten fakt wykazując, iż 33-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzja starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.  

Policja przypomina, że za złamanie sądowego zakazu grozi kara do lat 5 więzienia, natomiast zarówno za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jak i po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami  kara do 2 lat więzienia.

Dodatkowo wsiadając po pijanemu za kierownicę obowiązywać nas będzie zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Dalsze decyzje w sprawie 33-latka podejmie sąd.

Polecane