Lubuskie Wiadomości » Międzyrzecz » Strażacy zawieźli na szczepienie niepełnosprawnego seniora (ZDJĘCIA)

Strażacy OSP Bledzew zawieźli na szczepienie przeciwko COVID-19 niepełnosprawnego seniora

28 stycznia, 2021

Strażacy OSP Bledzew zawieźli na szczepienie przeciwko COVID-19 niepełnosprawnego seniora

Rusza kolejna faza Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczęły się, 25 stycznia. – Pomagamy dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie – mówi st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

W czwartek, 28 stycznia, strażacy OSP Bledzew pomogli dojechać na szczepienie przeciwko COVID-19 starszemu niepełnosprawnemu mężczyźnie. Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim został zabrany strażackim pojazdem do punktu szczepień. I potem odwieziony do domu.

Straż w całym woj. lubuskim jest gotowa dowozić seniorów, którzy nie mogą tego zrobić we własnym zakresie. Gminy wskazują potrzeby i przekazują je komendantom miejskim i powiatowym PSP. – Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochotniczych straży pożarnych będzie koordynowała straż pożarna – mówi st., kpt. Szymura.

Akcja dowozu seniorów na szczepienia będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Polecane