Lubuskie Wiadomości » Nowa Sól » Kompletnie pijany wiózł volkswagenem dwoje małych dzieci. Możliwe, że odpowie za narażenie życia lub zdrowia dzieci

Kompletnie pijany wiózł volkswagenem dwoje małych dzieci. Może odpowie za narażenie życia lub zdrowia dzieci

23 kwietnia, 2021

Kompletnie pijany wiózł volkswagenem dwoje małych dzieci. Może odpowie za narażenie życia lub zdrowia dzieci

Dzięki reakcji mieszkańców policjanci z Kożuchowa zatrzymali kompletnie pijanego 28-latka. Wiózł volkswagenem dwoje małych dzieci. Stanie za to przed sądem.

We wtorek, 20 kwietnia, dyżurny nowosolskiej policji dostał informację, że ulicami Kożuchowa jedzie volkswagen, którego kierujący może być pijany. Na miejsce został od razu wysłany patrol z komisariatu w Kożuchowie.

Policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli. – Od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu – mówi sierż. sztab. Justyn Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. W aucie była pasażerka i dwoje dzieci w wieku 2 i 9 lat. – Dzieci były przestraszone. Zaopiekowała się nimi matka – mówi sierż. sztab. Sęczkowska.

Kierowca był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnemu 28-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzania nawet na 15 lat i grzywa nie niższa niż 5 tys. zł. To jednak może nie być koniec.

O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia dzieci. – Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii – mówi sierż. sztab. Sęczkowska.

Polecane