Lubuskie Wiadomości » Nowa Sól » Nowosolscy policjanci nie oddadzą Jasia ciemności i cały czas zbierają dla niego nakrętki (FILM)

Nowosolscy policjanci nie oddadzą Jasia ciemności i cały czas zbierają dla niego nakrętki (FILM)

8 kwietnia, 2021

Nowosolscy policjanci nie oddadzą Jasia ciemności i cały czas zbierają dla niego nakrętki (FILM)

Nowosolscy policjanci kolejny raz zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 4-letniemu chłopcu w walce z chorobą.

Policjanci z komendy w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. I tym razem nie obyło się bez reakcji, gdy dowiedzieli się o zbiórce nakrętek dla Jasia. 4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka.

*film https://lubuska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/135/135-181586.mp4?_=2*

Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. – Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Wystarczy świadomość o tym, że zwykła plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia.

Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynosili do komendy nakrętki.

Funkcjonariusze we wtorek, 6 kwietnia przekazali Jasiowi worki i kartony po brzegi wypełnione nakrętkami, a następnego  dnia już rozpoczęli kolejną zbiórkę. Zadowolony Jasio wyjechał z komendy z kolejną „porcją” nakrętek. – Cieszył się, że mógł zobaczyć prawdziwego policyjnego psa i wcielić się w rolę policjanta, siedząc w radiowozie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi – mówi sierż. sztab. Sęczkowska.

W podziękowaniu Jasiu dał funkcjonariuszom kwiatki, mając pewnie cichą nadzieję, że niebawem sam też będzie mógł zachwycać się ich pięknym kolorem.

Policjanci nie przestają pomagać. W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym nowosolskiej jednostki sierż. sztab. Sęczkowską pod nr tel.690 106 192. Nakrętki można przynosić do komendy w godzinach 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku. W innym terminie nakrętki można zostawić w recepcji komendy.

Polecane