Lubuskie Wiadomości » Nowa Sól » Ukradli kable z budowy w Nowej Soli i wpadli na gorącym uczynku idąc z nimi przez miasto

Ukradli kable z budowy w Nowej Soli i wpadli na gorącym uczynku idąc z nimi przez miasto

30 marca, 2021

Ukradli kable z budowy w Nowej Soli i wpadli na gorącym uczynku idąc z nimi przez miasto

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy kradli kable z terenu budowy w mieście. Wpadli na gorącym uczynku kiedy wychodzili z łupem z budowy

W niedzielę, 28 marca, policjanci nowosolskiej patrolówki zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z terenu budowy. Nieśli kable. Mężczyźni próbowali wtopić się w tłumie klientów okolicznego sklepu, których było wielu z uwagi na niedzielę handlową.

Na widok policjantów zaczęli jednak uciekać. Mundurowi ruszyli za nimi w pościg. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani.

Mieszkańcy Nowej Soli byli pijani. 33-latek wydmuchał ponad promil alkoholu, a 32-latek ponad dwa promile. – W trakcie kontroli 33-latka policjanci znaleźli przy nim narkotyki – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Kable ukradli z budowy.

Właściciel budowy wycenił straty na kwotę ponad 1,2 tys. zł. Złodzieje usłyszeli zarzut kradzieży. Obaj staną za to przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia. 33-latek dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Polecane