Lubuskie Wiadomości » Nowa Sól » Zabójstwo w Kożuchowie. Wiadomo już, że mąż udusił żonę. Usłyszał zarzut zabójstwa

Zabójstwo w Kożuchowie. Wiadomo już, że mąż udusił żonę. Usłyszał zarzut zabójstwa

12 marca, 2021

Zabójstwo w Kożuchowie. Wiadomo już, że mąż udusił żonę. Usłyszał zarzut zabójstwa

Jak ustalił portal poscigi.pl, ciało kobiety zostało znalezione w środę, 10 marca w domu przy ul. Hożej. Zatrzymano męża kobiety. Sekcja zwłok wykazała, że 65-latka została uduszona.

W środę, 10 marca, do mieszkania przy ul Hożej sąsiedzi wezwali policję z komisariatu w Kożuchowie. Powodem interwencji była awantura i agresywne zachowanie mężczyzny. Policjanci po wejściu do mieszkania przez strażaków dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli zwłoki 65-letniej kobiety.

Na miejscu prokurator z medykiem sądowym przeprowadzili wstępne oględziny ciała. Nie ustalili przyczyny śmierci 65-latki. Na ciele kobiety nie znaleziono obrażeń wskazujących przyczynę zgonu. Decyzją prokurator ciało zabezpieczono do sekcji.

Na miejscu zatrzymano 63-letniego męża ofiary, którego zachowanie wskazywało, że mógł mieć udział w zabójstwie kobiety.

W czwartek, 11 marca, w godzinach popołudniowych przeprowadzono sekcję zwłok. – Biegły medyk sądowy w wyniku szczegółowych oględzin stwierdził, że kobieta zmarła  najprawdopodobniej w wyniku uduszenia – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Został pobrany materiał biologiczny do dalszych  szczegółowych badań.

Prokurator postawił 63-letniemu mężowi ofiary zarzut zabójstwa. Zostanie również skierowany do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu nawet dożywotnie więzienne.

Polecane