Lubuskie Wiadomości » Słubicetitle_li=Żary » Zaginiony 13-letni Hubert ze Słubic odnaleziony. Próbował uciekać policji

Zaginiony 13-letni Hubert ze Słubic odnaleziony. Próbował uciekać policji

15 kwietnia, 2021

Zaginiony 13-letni Hubert ze Słubic odnaleziony. Próbował uciekać policji

13-letni Hubert B. ze Słubic został odnaleziony. – Chłopiec jest cały i zdrowy – mówi podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Jak ustaliliśmy 13-latek w dniu, 7 kwietnia, uciekł z domu i nie wracał. Od tego czas cały czas był poszukiwany przez słubicka policję.

Zastępca komendanta policji w Żarach, mł. insp. Tomasz Białek w czasie wolnym od służby, we wtorek, 13 kwietnia,  jednym z marketów w Żarach zauważył dwóch chłopców. Obaj zachowywali się podejrzanie, rozglądali się ukradkiem i szybkim krokiem wyszli ze sklepu.

Komendant pozostał czujny, zakończył zakupy i ruszył za nimi, ponieważ zachowanie i ubiór jednego z nich odpowiadał zaginionemu. Obaj mieli twarze zasłonięte maseczkami, więc trudno było w stu procentach potwierdzić, że jeden z nich to zaginiony 13-latek.

Komendant za pośrednictwem dyżurnego wezwał patrol i wspólnie z policjantami pojechał w kierunku, w którym oddalili się młodzi ludzie. Chłopcy na widok radiowozu zaczęli uciekać, rozdzielili się, każdy w inną stronę.

W ślad za nimi w pieszy pościg ruszyli komendant  oraz jeden z funkcjonariuszy. Dwaj uciekinierzy po chwili  zostali zatrzymani. Okazało się, że jednym z chłopców jest zaginiony 13-latek. Towarzyszył mu 16-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Dzięki czujności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żarach wszystko zakończyło się szczęśliwie. Chłopcy zostali dowiezieni do komendy, a potem cali i zdrowi przekazani rodzicom.

Polecane