Lubuskie Wiadomości » Sulechów » Kilka razy okradł ten sam sklep. Złodziej podliczał kradziony towar tak, żeby nie był przestępcą. Nie udało mu się

Kilka razy okradł ten sam sklep. Złodziej podliczał kradziony towar tak, żeby nie był przestępcą. Nie udało mu się

8 lutego, 2021

Kilka razy okradł ten sam sklep. Złodziej podliczał kradziony towar tak, żeby nie był przestępcą. Nie udało mu się

Sulechowscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który regularnie okradał jeden ze sklepów spożywczych wynosząc alkohol. Chciał przechytrzyć policjantów kradnąc towar do wartości 500 zł, bo to jest wykroczenie. Przeliczył się jednak.

44-latek regularnie okradał ten sam market. Wynosił alkohol. Za każdym razem próbował przechytrzyć policjantów zawsze wynosząc towar o wartości niższej niż 500 zł. Kradzież do takiej kwota jest wykroczeniem, o czym wiedział.

Niestety kiedy kolejny raz przyszedł do sklepu kraść, został zatrzymany przez policjantów. Wtedy, ku zdziwieniu złodzieja okazało się, że odpowie jednak za przestępstwo.

44-letni sulechowianin jest doskonale znany policjantom. Był już wcześniej notowany. – Łączna wartość wszystkich skradzionych przez niego towarów i spowodowanych strat wyniosła prawie 1,8 tys. zł – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Ponieważ kradzieże zostały dokonane w krótkich odstępach czasu i w tym samym sklepie, to działanie 44-latka zostało zakwalifikowane jako przestępstwo. Złodziejowi grozi teraz kara do nawet 5 lat więzienia.

Polecane