Lubuskie Wiadomości » Sulechów » W Sulechowie będzie praca dla 1 tys. osób. TK Maxx buduje gigantyczny magazyn

W Sulechowie będzie praca dla 1 tys. osób. TK Maxx buduje gigantyczny magazyn

16 marca, 2021

W Sulechowie będzie praca dla 1 tys. osób. TK Maxx buduje gigantyczny magazyn

W marcu br. w Sulechowie ruszyły prace budowlane centrum dystrybucyjnego TJX Europe właściciela sklepów TK MAxx. Powstanie największy tego typu magazyn firmy w Europie W TJX Europe pracę znajdzie aż 1 tys. osób.

Budynek nowego centrum dystrybucyjnego będzie mieć 61 tysięcy metrów kwadratowych i powstaje na działce o wielkości 23 ha. Będzie to drugie, po Wrocławiu, centrum dystrybucyjne TJX Europe w Polsce i szóste w Europie. Z gigantycznego magazynu w Sulechowie produkty będą trafiały do ponad 200 sklepów sieci TK Maxx w Polsce, Niemczech, Austrii oraz Holandii.

Gigantyczny magazyn ma zostać uruchomiony na przełomie jesieni i zimy 2022-2023 roku. Buduje go Panattoni, europejski deweloper.

Na początek firma TJX Europe ma zatrudnić w nowym magazynie aż ponad 1 tys. osób.

TJX Europe już buduje tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie, dzielnicy Zielonej Góry. Obiekt ma 20 tys. mkw. Będzie zapleczem do otwarcia magazynu w Sulechowie. W magazynie w Nowym Kisielinie ma zostać zatrudnionych ponad 300 osób.

TK Maxx to sieć sklepów z ubraniami damskimi, męskimi, dziecięcymi oraz butami, akcesoriami i dodatków dla domu modnych marek w cenach do nawet 60 proc., niższych od regularnych cen sprzedaży.

Sieć TK Maxx w Polsce funkcjonuje od 2009 roku, gdzie prowadzi 47 sklepów. Sklep TK Maxx z znajdziemy w galerii na ul. Energetyków w Zielonej Górze.

Polecane