Lubuskie Wiadomości » Sulęcin » Byli tak zaskoczeni widokiem policjantów, że postanowili wyskoczyć przez okno

Byli tak zaskoczeni widokiem policjantów, że postanowili wyskoczyć przez okno

16 kwietnia, 2021

Byli tak zaskoczeni widokiem policjantów, że postanowili wyskoczyć przez okno

Sulęcińscy policjanci przechwycili papierosową kontrabandę. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu podatku mogło wynieść niemal milion złotych. W miejscu przechowywania papierosów było dwóch mężczyzn. Na widok policjantów próbowali ucieczki skacząc przez okno.

Sulęcińscy policjanci na początku kwietnia weszli do pomieszczenia w gminie Lubniewice, w którym były lewe papierosy. W środku było dwóch mężczyzn kompletnie zaskoczonych widokiem policjantów. W pewnym momencie 42-latek i 54-latek próbowali ucieczki skacząc przez okno. Nie udało i się. Zostali zatrzymani.

Policjanci zabezpieczyli 40 tys. paczek markowych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Jak wyliczyli policjanci, gdyby udało im się sprzedać papierosy to naraziliby Skarb Państwa na stratę niemal miliona złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi wysoka grzywna. – Stając przed wymiarem sprawiedliwości muszą oni także liczyć się z karą do 5 lat więzienia – mówi st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Polecane