Lubuskie Wiadomości » Świebodzin » Chwile grozy. Diler bagnetem zaatakował policjantów

Bagnetem zaatakował policjantów. W mieszkaniu dilera znaleziono niemal 2 kilogramy narkotyków

25 marca, 2021

Bagnetem zaatakował policjantów. W mieszkaniu dilera znaleziono niemal 2 kilogramy narkotyków

W trakcie zatrzymania 44-letni mężczyzna zaatakował policjantów bagnetem. Groził im śmiercią oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy w Świebodzinie  ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zajmuje się handlem narkotykami. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że mężczyzna posiada znaczną ilość substancji psychotropowych oraz trasę, którą może się przemieszczać.

Pojazd, którym poruszał się, został zatrzymany przez policjantów. Zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny, usiłował ponownie uruchomić pojazd, jednak jeden z funkcjonariuszy uniemożliwił mu to, wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Jednocześnie dostrzegł, że kierowca sięga po znajdujący się w kaburze przymocowanej przy siedzisku  bagnet. Po chwili 44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy, jednocześnie grożąc im śmiercią. Policjanci wytrącili mu bagnet z ręki oraz obezwładnili go.

W toku dalszych czynności, w miejscu zamieszkania zatrzymanego ujawniono blisko półtora kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina śledztwo wskazuje na to, że mężczyzna nie tylko posiadał znaczne ilości środków, ale również, że najprawdopodobniej przygotowywał się do wprowadzenia ich do obrotu.

Mężczyźnie grozi mu kara do 10 lat więzienia. Zatrzymany ponadto dopuścił się czynu w okresie niespełna półtora roku od wyjścia z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa narkotykowe.

Odpowie on również za groźbę użycia noża, znieważanie oraz naruszenie nietykalności cielesnej zatrzymujących go funkcjonariuszy.  Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Polecane