Lubuskie Wiadomości » Uncategorized » Radnymi Górskim, Brachmańskim i Bocheńskim interesuje się prokuratura. Za co? (FILM)

Radni Górski, Brachmański i Bocheńskim zamalowali bilbord antyabrocyjny i teraz mają za to sprawy w prokuraturze (FILM)

2 lutego, 2021

Radni Górski, Brachmański i Bocheńskim zamalowali bilbord antyabrocyjny i teraz mają za to sprawy w prokuraturze (FILM)

Zielonogórscy radni Robert Górski, Andrzej Brachmański i Andrzej Bocheński maja sprawy w prokuraturze za to, że zamalowali bilbord antyaborcyjny wiszący kołu urzędu miasta. We wtorek, 2 lutego, pod ratuszem odbyła się konferencja prasowa w sprawie projektu uchwały zakazującej publikowania takich treści w przestrzeni publicznej. Inicjatorka zakazu w naszym mieście jest Zofia Szozda.

O sprawach w prokuraturze poinformował na wtorkowej konferencji prasowej radny Filip Czeszyk. Konferencja dotyczyła zbierania podpisów pod uchwałą dotyczącą zakazu prezentowania w przestrzeni publicznej drastycznych treści, takich jak np. plakaty antyaborcyjne.

W środę, 6 maja, ub.r. radni Robert Górski, Andrzej Bocheński, Andrzej Brachmański oraz Filip Czeszyk wspólnie z ratownikiem medycznym Maciejem Klimem zamalowali ohydny billboard antyaborcyjny, który lekarzy z zielonogórskiego szpitala nazywał mordercami. Ktoś na miejsce wezwał policję. Wtedy radni zostali spisani.

W prokuraturze są prowadzona sprawy dotyczące zamalowania bilbordu antyaborcyjnego przez radnych Górskiego, Brachmańskiego i Bocheńskiego. – Mnie to ominęło ponieważ spóźniłem się na miejsce – mówi radny Czeszyk.

Za uchwałą jest prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. – Demokracja, wolność, tolerancja, równość to bardzo ważne wartości, które wszyscy powinniśmy szanować. Można manifestować swoje poglądy, ale trzeba robić to tak, żebyśmy wszyscy czuli się z tym dobrze. Nie ma zgody na to, żeby dzieci mogły oglądać takie bilbordy, bo to może być dla nich bardzo trudne przeżycie – mówi prezydent Kubicki.

Polecane