Lubuskie Wiadomości » Uncategorizedtitle_li=Zielona Góra » W Zielonej Górze powstanie magazyn DHL

W Zielonej Górze powstanie magazyn DHL

10 marca, 2021

W Zielonej Górze powstanie magazyn DHL

Nowe miejsca pracy! Kolejne inwestycje w Parku Przemysłowo-Technologicznym rozpoczęte przez grupę Accolade.

Spółka Accolade należy do włoskiej firmy Panattoni. Zajmuje się ona budową obiektów magazynowych pod potrzeby inwestorów i ich wynajmem. Inwestycji dokonała już w 2017 roku, gdy zakupiła działkę o powierzchni 14 hektarów w Nowym Kisielinie. Tam wybudowane zostały trzy budynki, których koszt wyniósł 150 mln złotych. W 2018 roku dokupiła kolejne 8 ha, z czego część od miasta za 3,5 mln złotych.

Pierwszym najemcą jednego z budynków zostanie DHL. Spory magazyn ma zostać oddany do użytku już w czerwcu. Projekt zakłada zastosowanie ekologicznych rozwiązań – oszczędność energii i wody, drzewa, krzewy i kwiaty wokół.

Grupa Accolade zainwestuje 94 mln złotych i stworzy około 1000 nowych miejsc pracy. W Nowym Kisielinie znajduje się obecnie ok. 30 podmiotów z branży e-commerce, logistyki i produkcji lekkiej.

Województwo lubuskie cieszy się rosnącą popularnością, jako młody rynek magazynowy w Polsce. Coraz więcej inwestorów i najemców interesuje się tym regionem. Między innymi ze względu na dobrą lokalizację – blisko obwodnicy miasta, która połączona jest z drogą ekspresową S3.

Polecane