Lubuskie Wiadomości » Żagań » Za darmo nauczą w jazdy trudnych warunkach

Za darmo nauczą w jazdy trudnych warunkach

14 lutego, 2021

Za darmo nauczą w jazdy trudnych warunkach

Zima sprawiła niespodziankę. Powiało, zasypało, wszędzie śnieg i mróz. Niektórzy narzekają, inni cieszą się z niecodziennej aury, a burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza mieszkańców gminy na bezpłatne szkolenie, doskonalące umiejętności jazdy samochodem w trudnych warunkach drogowych.

– Zachęcam Szprotawianki i Szprotawian, którzy posiadają prawo jazdy i chcieliby przy wykorzystaniu własnego auta przeszkolić się z zakresu technik bezpiecznej jazdy na drodze pokrytej lodem i śniegiem. Szkolenie prowadzone będzie we współpracy z instruktorem nauki jazdy, na pasie startowym byłego lotniska w Wiechlicach – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Zapraszam tym bardziej, że synoptycy prognozują, że zima pozostanie z nami jeszcze na trochę.

W ramach akcji zorganizowane zostaną 3 kursy szkoleniowe z instruktorem w niedzielę, 14 lutego, w godz. 1.003-15.00 oraz w czwartek, 18 lutego, w godz. 15.00-17.00.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki UM w Szprotawie, tel. 68 3760772, w godzinach pracy urzędu.

Przed jazdą, każdy biorący w niej udział będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa organizowanego szkolenia.

Polecane