Lubuskie Wiadomości » Żary » Co za bezczelność. Złodziej zlecił przewiezienie bmw lawetą. To była kradzież

Co za bezczelność. Złodziej zlecił przewiezienie bmw lawetą. To była kradzież

21 kwietnia, 2021

Co za bezczelność. Złodziej zlecił przewiezienie bmw lawetą. To była kradzież

Policjanci z Żar dostali informację o kradzieży bmw. Złodziej załadował samochód na lawetę i odjechał. Policjanci szybko zatrzymali 31-latka. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, 12 kwietnia, dyżurny żarskiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie kradzieży bmw. Samochód stał zaparkowany pod domem w jednej z miejscowości koło Żagania. Złodziej podjechał lawetą, na którą załadował bmw. Po chwili odjechał z autem.

We wtorek, 13 kwietni, policjanci z posterunku w Łęknicy na jednej z posesji znaleźli kradzione bmw. Samochód wrócił do właściciela. Policjanci ustalili złodzieja.

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zlecił przewiezienie samochodu kierowcy lawety. Ten przyjechał pod wskazany przez 31-latek adres.

Na miejscu kierowcy lawety powiedział, że zapomniał kluczyków do bmw – Kierowca lawety niczego nie podejrzewając załadował bmw i przewiózł je kilkadziesiąt kilometrów dalej – mówi kom. Aneta berestecka, rzeczniczka żagańskiej policji.

31-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Polecane