Lubuskie Wiadomości » Żary » Kradziony ciągnik wart 300 tys. zł stał w środku lasu

Kradziony ciągnik wart 300 tys. zł stał w środku lasu

22 kwietnia, 2021

Kradziony ciągnik wart 300 tys. zł stał w środku lasu

Żarscy dzielnicowi odzyskali ciągnik, który został skradziony na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość pojazdu to prawie 300 tys. zł.

W poniedziałek, 19 kwietnia, dzielnicowi z żarskiej komendy pełnili służbę na terenie miasta i gminy Żary. Podczas sprawdzania lasu pomiędzy miejscowościami Olszyniec i Złotnik, zauważyli stojący na drodze gruntowej ciągnik rolniczy. Zainteresowali się pojazdem zaparkowanym w środku lasu.

Podeszli do niego, żeby sprawdzić z jakiej przyczyny  był otwarty, a w pobliżu nie było żadnych osób. Sprawdzili pojazd w systemach policyjnych i okazało się, że został on skradziony na terenie województwa dolnośląskiego, najprawdopodobniej w minionym tygodniu.

Jego wartość to prawie 300 tysięcy złotych. Powiadomiono właściciela o odzyskaniu pojazdu, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a po wykonaniu czynności procesowych tego samego dnia zwrócony właścicielowi. Postępowanie w sprawie kradzieży ciągnika prowadzą funkcjonariusze z powiatu zgorzeleckiego.

Polecane