Lubuskie Wiadomości » Żary » Szalona ucieczka naćpanego kierowcy. Spychał radiowóz z drogi. na koniec uderzył a lampę

Szalona ucieczka naćpanego kierowcy. Spychał radiowóz z drogi. na koniec uderzył a lampę

25 marca, 2021

Szalona ucieczka naćpanego kierowcy. Spychał radiowóz z drogi. na koniec uderzył a lampę

Kierujący volkswagenem passatem nie zatrzymał się do kontroli. Spychał radiowóz z drogi i w końcu sam rozbił się o latarnię. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 marca, Policjanci  z żarskiej drogówki na ul. Serbskiej wytypowali do kontroli volkswagena passata. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać do kontroli kierującego. Ten jednak zamiast się zatrzymać to  przyspieszył.

Wyprzedził sznur samochodów stojących  przed rondem i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Olbrachtów, ignorując sygnały nadawane przez radiowóz. W  ślad za nim w pościg ruszyli policjanci. 

W pewnym momencie uciekinier zmuszony był do hamowania z uwagi na pojazd znajdujący się przed nim. Sytuację wykorzystali funkcjonariusze,  wyprzedzili go zrównując się z nim zablokowali dalszą drogę ucieczki. Wówczas kierowca passata odbił w lewo uderzając w radiowóz, a następnie w słup oświetlenia.

Wybiegł z pojazdu i rozpoczął pieszą ucieczkę, po około 100 metrach został zatrzymany. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiał jeden z funkcjonariuszy, który został przewieziony do szpitala. Podczas zatrzymania tłumaczył, że uciekał, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Tester narkotykowył wykazał obecność amfetaminy i metamfetaminy, w związku z czym od 28-letniego mieszkańca powiatu żarskiego pobrano krew do dalszych badań. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Zignorowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych  oraz  kontynuowanie dalszej jazdy wiąże się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za zmuszenie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej poprzez spychanie oznakowanego radiowozu.

Polecane