Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » CBŚP zlikwidowało dwie duże plantacje konopi w Zielonej Górze. Wytwarzano z nich marihuanę (FILM)

CBŚP zlikwidowało dwie duże plantacje konopi w Zielonej Górze. Wytwarzano z nich marihuanę (FILM)

13 kwietnia, 2021

CBŚP zlikwidowało dwie duże plantacje konopi w Zielonej Górze. Wytwarzano z nich marihuanę (FILM)

Policjanci CBŚP zlikwidowali cztery plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli narkotyki. Jedną z realizacji przeprowadzili wspólnie z policjantami W Zielonej Górze. zatrzymano trzy osoby. Ze zlikwidowanych plantacji można by było uzyskać co najmniej 100 kg marihuany.

Policjanci z CBŚP w Katowicach na terenie woj. śląskiego dotarli do miejsc uprawy konopi. W odosobnionych miejscach w domach jednorodzinnych zorganizowana była cała infrastruktura służącą do nielegalnej uprawy. Łącznie w  pomieszczeniach rosło ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby, w wieku 39 i 59 lat.

https://cbsp.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/3/3-362228.mp4?_=2

Policjanci przeszukali także inne miejsca użytkowane przez podejrzanych, w efekcie czego znaleźli i zabezpieczyli 10 kg marihuany. W prokuraturze rejonowej w Częstochowie postawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków i posiadania marihuany. Sąd tymczasowo na trzy miesiące aresztował zatrzymanych mężczyzn.

Jedna z plantacji została zlikwidowana również w Zielonej Góry. W wynajmowanych dwóch mieszkaniach uprawiano konopie. Tam policjanci z CBŚP z Gorzowa i komendy miejskiej policji w Zielonej Górze zlikwidowali dwie plantacje. Zatrzymana została jedna osoba.

Policjanci zabezpieczyli blisko 230 krzewów konopi oraz sprzęt służący do uprawy roślin. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu zatrzymanego mężczyzny znaleziono marihuanę.

Sprawę nadzoruje zielonogórska prokuratura rejonowa. Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków i posiadania marihuany. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Polecane