Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Grzegorz Hryniewicz zaśpiewał piosenkę Szcześniaka dla maleńkiej Ani (WIDEO)

Grzegorz Hryniewicz zaśpiewał piosenkę Szcześniaka dla maleńkiej Ani (WIDEO)

9 lutego, 2021

Grzegorz Hryniewicz zaśpiewał piosenkę Szcześniaka dla maleńkiej Ani (WIDEO)

Ania Orłowska choruje na rdzeniowy zanik mięśni. W Zielonej Górze trwa zbiórka pieniędzy dla małej chynowianki. – Proszę, bądźmy solidarni, wpłacajmy pieniążki na leczenie Ani – apeluje Grzegorz Hryniewicz, szef Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać, który zaśpiewał w teledysku dla dziewczynki. Zobaczcie teledysk!

Do pomocy dla dziewczynki włączył się Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Prezes Zofia Banaszak wie, że Grzegorz potrafi śpiewać i postanowiła, że da mu się wykazać w słusznej sprawie. – Grzesiu złożył walentynkowe życzenia naszym licznym studentom, babciom i dziadkom i pięknie zaśpiewał – chwali Z. Banaszak. – Mieliśmy na sali wyjątkową, romantyczną scenografię – śmieje się. – Wszyscy mamy wspólny cel, aby Ania wyzdrowiała. Każda złotówka się liczy, pomóżmy.

G. Hryniewicz w teledysku dla Ani wykonał nastrojową piosenkę Mietka Szcześniaka „Zaczekam”.

Aby ocalić życie Ani potrzebne jest 9,5 mln zł. Dzięki terapii genowej Ania będzie mogła samodzielnie oddychać. Nie mamy jednak dużo czasu – aby terapia mogła być przeprowadzona Ania nie może przekroczyć wagi 13,5 kg, a najlepsze rezultaty są możliwe do osiągnięcia, do 6 miesiąca życia dziewczynki.

Ania jest obecnie poddawana intensywnej rehabilitacji i leczeniu, jej rodzice robią wszystko co możliwe, żeby nie dostała odleżyn i przykurczy mięśni. Dziewczynka uczęszcza na rehabilitację oddechową. Aby płuca się prawidłowo rozwijały, rodzice chcą jak najdłużej przeciągnąć konieczność zastosowania respiratora. Kilka razy dziennie u Ani wymuszany jest kaszel za pomocą asystenta kaszlu by oczyszczać płuca, do tego ssakiem odśluzowywane są jej górne drogi oddechowe. Cały ten proces zajmuje dziennie kilka godzin. Niezbędne jest ciągłe monitorowanie jej saturacji i tętna.

TU MOŻESZ POMÓC ANI

Polecane