Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Ktoś systematycznie na łańcuch i kłódkę zamyka wybieg dla psów w Dolinie Gęśnika

Ktoś systematycznie na łańcuch i kłódkę zamyka wybieg dla psów w Dolinie Gęśnika. Sprawą zajmie się radny Gryko

6 kwietnia, 2021

Ktoś systematycznie na łańcuch i kłódkę zamyka wybieg dla psów w Dolinie Gęśnika. Sprawą zajmie się radny Gryko

O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy. Ktoś systematycznie zamyka wybieg dla psów w Dolinie Gęśnika. – Tak nie może być. To miejsce zrobione przez miasto dla mieszkańców. Zajmę się sprawą w ramach interwencji radnego – mówi radny Filip Gryko.

Wybieg dla psów w Dolinie Gęśnika cieszy się wielkim powodzeniem. Ludzie mogą tam bez problemów puścić psy ze smyczy i te biegają na ogrodzonym terenie nie niepokojąc innych mieszkańców.

Na wybiegu właścicieli ze swoim psami spotkamy codziennie. Od pewnego czasu mają oni jednak poważny problem z dostępem do wybiegu dla psów. Dlaczego? – Ktoś systematycznie zamyka wybieg i otwiera go wtedy kiedy on ma na to ochotę – alarmują nas mieszkańcy.

W sobotę, 3 kwietnia, wybieg od samego rana był zamknięty na łańcuch i kłódkę. – Nie mogliśmy wejść tam ze swoimi psami – mówią zdenerwowani mieszkańcy. Oburzają się, bo wybieg powstał specjalnie z myślą o psach.

Mieszkańcy wiedzą kto zamyka wybieg. – To osoba mieszkająca obok, której przeszkadzają psy na wybiegu – mówią ludzie. Mężczyzna ten postanowił sam zamykać i otwierać wybieg wtedy kiedy mu się to podoba. To on decyduje kiedy można skorzystać z wybiegu.

Potwierdza to radny Filip Gryko. – Domyślam się kto za tym stoi. Tak być nie może. Wybieg zrobiło miasto specjalnie dla właścicieli psów i mają oni z niego prawo korzystać kiedy tylko zechcą – mówi radny Gryko.

Gryko zajmie się bulwersującą sprawą w  ramach interwencji radnego. – Nadam sprawie odpowiedni bieg. Wybiega będzie dostępny dla mieszkańców i żadna osoba nie będzie decydowała o jego zamykaniu – mówi radny Gryko.

Jeżeli wybieg nadal będzie zamykany to o sprawie zostanie powiadomiona również zielonogórska policja. Wybieg należy do miasta i magistrat go otworzył właśnie dla mieszkańców.

Polecane