Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Łukasz Mejza podjął decyzję. Przyjmuje mandat posła

Mejza posłem. - Idę sie bić o Lubuskie - powedział na konferencji prasowej

27 stycznia, 2021

Mejza posłem. - Idę sie bić o Lubuskie - powedział na konferencji prasowej

W środę, 27 stycznia Łukasz Mejza ogłosił swoją decyzję. Objął mandat poselski po zmarłej pod koniec grudnia ub.r. posłance PSL Jolancie Fedak.

W środę, 27 stycznia, Łukasz Mejza zwołał konferencję prasową, na której wystąpił z Januszem Kubickim, prezydentem Zielonej Góry.  Łukasz Mejza ogłosił swoją decyzję. Przyjmuje mandat poselski. – Będą się bił o Lubskie – zapowiada Mejza.

Chce, żeby potrzeby woj. lubuskiego były dostrzegane w Sejmie. Szef klubu Bezpartyjni Samorządowcy zaznaczył, że liczy na owocną współprace z pozostałymi parlamentarzystami. W tym celu chce powołać Lubuską Grupę Wsparcia.

– Nieważne z jakiej listy zostaliśmy wybrani i co nas różni, łączy nas Lubuskie. Wszyscy powinniśmy grać w jednej lubuskiej drużynie. – zaznaczył. Obecny na konferencji prasowej prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki gratulował Łukaszowi Mejzie.

– To jest młody człowiek, który osiągnął gigantyczny sukces. Łukasz jest przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Udało się dzięki ciężkiej pracy i walce o ludzi – powiedział prezydent Kubicki i dodał, że Lubuskie potrzebuje wstrząsu, to widać chociażby przez fakt, że jako region otrzymaliśmy mniejszą pulę dotacji UE.

Termin ślubowania Łukasza Mejzy na posła na Sejm RP nie jest jeszcze znany.

Polecane