Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Nad Zieloną Górą miał latać wiatrakowiec. To miała być działalność wycieczkowa

Nad Zieloną Górą miał latać wiatrakowiec. To miała być działalność wycieczkowa

11 lutego, 2021

Nad Zieloną Górą miał latać wiatrakowiec. To miała być działalność wycieczkowa

Wiatrakowiec był pomysłem kilku przedsiębiorczych osób. Miała latać nad miastem w celach między innymi turystycznych. Pomoc w zakupie do razu zadeklarował Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych. Niestety nie udało się, ale pomysł był wręcz doskonały.

Wiatrakowiec miał być atrakcją na event oraz na wycieczki. Sprawdzałby się również na imprezach firmowych. To był świetny pomysł biznesowy. Trzeba było jednak znaleźć pieniądze na zakup wiatrakowca. Skąd je wziąć?

Tutaj z pomocą przyszedł Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych. – Pomysł był faktycznie nietypowy, ale my wspieramy fajne lokalne pomysły biznesowe – mówi Łukasz Pabierowski, prezes Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. To właśnie Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych wziął na siebie poręcznie inwestycji w leasingu, na co szans się mieli pomysłodawcy. – Poręczenie do tego typu nietypowych przedmiotów to właśnie element rozwoju lokalnych firm oraz nie tylko utrzymania, ale również tworzenie nowych miejsc pracy w regionie – wyjaśnia prezes Pabierowski.

Poręczenia LFPK transakcji leasingowych obejmują między innymi środki transportu, sprzęt budowlany, leśne harwestery, linie produkcyjne aż po właśnie niestandardowe pomysły, takie jak wiatrakowiec. – Kwoty transakcji, które poręczamy są zróżnicowane. Wynoszą od kilkuset tysięcy do nawet miliona złotych – mówi prezes Pabierowski.

Bardzo często to właśnie fundusz staje się jedyna deską ratunku dla przedsiębiorca, który ma problemy z kredytem czy też leasingiem.

Co ważne, LFPK ma ogromne możliwości finansowe. Startując w różnych projektach pozyskał łącznie 33 mln zł z funduszy unijnych na wsparcie przedsiębiorczości w woj. lubuskim, a cały kapitał jakim dysponuje to 47 mln.

W ramach projektów LFPK udziela poręczenia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie woj. lubuskiego. – Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego województwa poprzez tworzenie wzrostu nowych inwestycji na poziomie regionalnym oraz lokalnym wraz ze wzrostem zatrudnienia – tłumaczy prezes Pabierowski.

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych jest jednym z najważniejszych filarów systemu wsparcia dla przedsiębiorców w województwie lubuskim. Poręczenia których udziela są zabezpieczeniem zobowiązań mikro, małych i średnich przedsiębiorców z tytułu spłaty kredytów, pożyczek oraz transakcji leasingowych, zaciągniętych w bankach i innych instytucjach finansujących działalność gospodarczą.


kontakt do LFPK 68 323 96 00

mail – lfpk@lfpk.pl

Polecane