Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Niewybuchy z czasów II wojny światowej znalezione na terenie budowy Promyka w Zielonej Górze

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znalezione na terenie budowy Promyka w Zielonej Górze

8 marca, 2021

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znalezione na terenie budowy Promyka w Zielonej Górze

O niebezpieczny, znalezisku powiadomili nas czytelnicy. Na budowie Promyka jest policja. Nikt nie może tam wejść. Podczas prac budowlanych znaleziono sporo niewybuchów.

Zespół Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Promyk przy ul. Głowackiego jest w trakcie rozbudowy. Na terenie budowy w poniedziałek, 8 marca, doszło do wybuchowego odkrycia. Robotnicy wykopali niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Na miejsce jadą saperzy z jednostki z Głogowa. Zajmą się niebezpiecznymi pociskami. Na teraz wiadomo, że znaleziono granaty. Dokładnie 16 granatów oraz amunicja. Co się kryje w ziemi? Tego jeszcze nie wiadomo. Miejsce zostanie przeszukane przez saperów.

Na miejscu jest zielonogórska policja. Na teren budowy nie można wchodzić. – We wtorek, 9 marca, zapadnie decyzja czy konieczna będzie ewakuacja mieszkańców okolicy – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Polecane