Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Pogrzeb Zenona Rabędy (ZDJĘCIA)

Zenon Rabęda został pochowany na cmentarzu w Starym Kisielinie (ZDJĘCIA)

5 lutego, 2021

Zenon Rabęda został pochowany na cmentarzu w Starym Kisielinie (ZDJĘCIA)

W piątek, 5 lutego, na cmentarzu w Starym Kisielinie został pochowany Zenona Rabęda, radny dzielnicy Nowe Miasto i wieloletni strażak OSP Stary Kisielin.

Zenon Rabęda zmarł 1 lutego. Miał 76 lat. W ostatniej drodze druha Zenon Rabędy towarzyszyła rodzina, znajomi, strażacy z wielu jednostek oraz prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Druh Zenon Rabęda wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w 1988 r. Podczas służby w naszej jednostce pełnił funkcję członka zarządu, był członkiem komisji rewizyjnej, pełnił funkcję prezesa. Był też członkiem Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Zielona Góra oraz radnym dzielnicy Nowe Miast.

Na piątkowej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego Zenon Rabęda otrzymał pośmiertnie Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Z. Rabęda przez wiele lat aktywnie działał w radzie sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Kisielin, kole wędkarskim „Rekin”. Dał się poznać jako społecznik o wielkim sercu, który świecił przykładem. Konsekwentnie dążył do celu, przyczynił się do realizacji wielu inwestycji i inicjatyw społecznych w sołectwie Stary Kisielin, gminie Zielona Góra i Dzielnicy Nowe Miasto.

Polecane