Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Restauratorzy w Zielonej Górze zwolnieni z opłat koncesji za alkohol w 2021 r.

27 stycznia, 2021

We wtorek, 26 stycznia, na sesji zielonogórskiej rady miasta zostało uchwalone zwolnienie całej branżę HORECA (gastronomia, hotelarstwo ) z opłaty koncesji za alkohol. Restauracjom i barom zostanie w kasach po 2,1 tys. zł. W poniedziałek, 26 stycznia, prezydent RP podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. – Dzięki temu otrzymaliśmy w samorządzie narzędzie i podstawę prawną…

We wtorek, 26 stycznia, na sesji zielonogórskiej rady miasta zostało uchwalone zwolnienie całej branżę HORECA (gastronomia, hotelarstwo ) z opłaty koncesji za alkohol. Restauracjom i barom zostanie w kasach po 2,1 tys. zł.

W poniedziałek, 26 stycznia, prezydent RP podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. – Dzięki temu otrzymaliśmy w samorządzie narzędzie i podstawę prawną do wprowadzania uchwał, które mogą wesprzeć przedsiębiorców w tym trudnym czasie – informuje radny Rafał Kasza.

Już w poniedziałek późnym wieczorem została przygotowana uchwała zwalniającą całą branżę HORECA (gastronomia, hotelarstwo) w Zielonej Górze z opłaty za koncesję za alkohol.

Na wtorkowej sesji rady miasta uchwała została przyjęta. – Jestem wdzięczny w imieniu przedsiębiorców Prezydentowi Januszowi Kubickiemu za szybką reakcję i wzorową współpracę w tej sprawie dla dobra całej branży. To dla nas noworoczny oddech, mały krok ku lepszemu – mówi radny Kasza. Dzięki uchwale temu przedsiębiorcy nie muszą wpłacać 2,1 tys. zł, która jest bazową koncesji za alkohol.

Co ważne. Przedsiębiorcy którzy wnieśli już opłatę za rok 2021 r. dostaną zwrot całej opłaty.

Polecane