Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Strażnik więzienia w Krzywańcu zatrzymany za narkotyki

Strażnik więzienia w Krzywańcu zatrzymany za narkotyki. Usłyszał już zarzuty

25 lutego, 2021

Strażnik więzienia w Krzywańcu zatrzymany za narkotyki. Usłyszał już zarzuty

Jak ustalił portal poscigi.pl, strażnik z więzienia w Krzywańcu został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór.

Strażnika z więzienia w Krzywańcu zatrzymali policjanci z Lubska. O zdarzeniu wie zakład karny. – W dniu, 15 lutego, do zakładu karnego w Krzywańcy wpłynęła informacja z komisariatu Lubsku dotycząca zatrzymania funkcjonariusza służby więziennej.

Biuro prasowe ZK w Krzywańcu nie chciało jednak udzielić informacji na ten temat. Zostaliśmy odesłani do rzecznika w Poznaniu. Tam informacja została potwierdzona. – Funkcjonariusz zakładu karnego w Krzywańcu został zatrzymany poza czasem pełnienia służby – mówi por. Mariusz Szymański, rzecznik prasowy aresztu śledczego w Poznaniu.

16 lutego 2021 r. żarska prokuratura rejonowa poinformowała dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu o tym, że funkcjonariusz usłyszał zarzut posiadanie narkotyków. – Poinformowano również, że wobec funkcjonariusza zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – mówi por. Szymański.

Niezależnie od postępowania prowadzonego przez policje i prokuraturę, dyrektor akładu karnego w Krzywańcu wszczął czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia- . Z uwagi na toczące się postępowania udzielenie dalszych informacji nie jest obecnie możliwe – mówi por. Szymański.

Polecane