Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » W święta zielonogórska policja interweniowała 377 razy. Powodem części z nich był alkohol

W święta zielonogórska policja interweniowała 377 razy. Powodem części z nich był alkohol

7 kwietnia, 2021

W święta zielonogórska policja interweniowała 377 razy. Powodem części z nich był alkohol

W Święta Wielkanocne zielonogórscy policjanci interweniowali 377 razy, zatrzymali też 7 pijanych kierujących i byli wzywani do 37 kolizji.

Podczas Wielkanocy zielonogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. W dniach 2–5 kwietnia interweniowali 377 razy, z tego w niedzielę i poniedziałek średnio 70 razy w ciągu doby.

Część z interwencji to tradycyjnie „domówki” dotyczące nieporozumień głównie w związku z nadużyciem alkoholu. Do izby wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli 14 osób. – Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Nie doszło do żadnego wypadku, a policjanci byli wezwani do 37 kolizji. Zatrzymano 7 pijanych kierujących oraz jedną osobę kierującą mimo sądowego zakazu prowadzenia.

Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy, w tym wyjątkowo lekkomyślnemu piratowi drogowemu, który w piątek po południu jechał zatłoczoną Trasą Północną z prędkością 149 km/h.

Zatrzymane zostały trzy poszukiwane osoby.

Polecane