Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » W Zielonej Górze będzie nowy wielki parking

W Zielonej Górze będzie nowy wielki parking

12 marca, 2021

W Zielonej Górze będzie nowy wielki parking

W przetargu na budowę wielopoziomowego parkingu w pobliżu Palmiarni zgłosiło się wiele firm. Miejscy urzędnicy otworzyli oferty w ostatni wtorek.

Różnica w kwotach jest naprawdę duża. Najdrożej swoją pracę wycenił Eurobud – firma z Nowogrodu Bobrzańskiego zadeklarowała budowę za kwotę 41 mln 557 tys. zł. Niewiele tańszy był Mostostal Zabrze – 39 mln 852 tys. zł. Najtańszą firmą okazał się Budimex – oferta opiewa na kwotę 29 mln 643 tys. zł. Druga najtańsza firma to konsorcjum, którego liderem jest Wegner Sp. z o.o. – 31 mln 949 tys. zł.

Na budowę ma być przeznaczona kwota 29,6 mln zł. Filip Gryko oświadczył, że dołożenie 43 tys. zł nie powinno stanowić problemu. To właśnie on pilotuje budowę parkingu. Projekt jest już gotowy co oznacza, że skończona inwestycja będzie zgadzała się z wizją zielonogórzan ustaloną podczas konsultacji dotyczących elewacji i części rekreacyjnej na dachu.

“- To obiekt w newralgicznym punkcie miasta, dlatego tak długo trwały konsultacje i uzgodnienia. Poświęciliśmy na to rok – przypomina F. Gryko. – Teraz trzeba sprawdzić dokumenty zawarte w ofercie i poczekać na ewentualne odwołania. Myślę, że za dwa miesiące będzie można podpisać umowę i budowa ruszy. Wykonawca będzie miał na to 18 miesięcy. Parking powinien być gotowy w przyszłym roku.” – można wyczytać na wiadomoscizg.pl.

Trzykondygnacyjny parking wielopoziomowy z funkcją rekreacji na dachu ma powstać w miejscu placu na tyłach urzędu marszałkowskiego.

Polecane