Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » W Zielonej Górze jest Bachantka Zielbrusia inspirowana filmem Avatar (FILM, ZDJĘCIA)

W Zielonej Górze jest Bachantka Zielbrusia inspirowana filmem Avatar (FILM, ZDJĘCIA)

8 marca, 2021

W Zielonej Górze jest Bachantka Zielbrusia inspirowana filmem Avatar (FILM, ZDJĘCIA)

Nazywa się Zielbrusia i w poniedziałek pojawiła się wśród reszty zielonogórskich bachusików. To szczupła i wysoka Bachantka z wielkim warkoczem. Data nie jest przypadkowa. Bachantka jest prezentem na Dzień Kobiet. Stanęła na fontannie, na wprost BWA, nieopodal Bachusika Downusa.

– Moje Bachusiki są rubaszne, trochę przerysowane, często solidnej postury – opowiada Artur Wochniak, autor najnowszej figurki. – Teraz pojawił się pomysł, by dołączyła do nich Bachantka.

W grę wchodziły dwa warianty: kobieta o rubensowskich kształtach lub szczuplutka dziewczyna. Wybrałem drugie rozwiązanie. Nie ukrywam, że inspirował mnie film „Avatar”. To taka postać prosto z Edenu, z raju.

Jest wysoka, o podłużnych rysach, wydłużonych kończynach. Gdyby ją ustawić obok innych Bachusików, będzie wystawać o jakieś 10 cm. Charakteryzuje ją długi warkocz. – Nazywa się Zielbrusia – zdradza Wojciech Budynek, dyrektor firmy Zielbruk, która działa na naszym rynku od 38 lat.

Nazwa firmy wywodzi się nie od zieleni, lecz od Zielonej Góry. Czujemy się związani z miastem. Postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność, stawiając rzeźbę na deptaku.

Polecane