Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Wyłudzał auta z salonów samochodowych Zielonej Górze. Jeden dał byłej dziewczynie na dzień kobiet (FILM)

Wyłudzał auta z salonów samochodowych Zielonej Górze. Jeden dał byłej dziewczynie na dzień kobiet (FILM)

7 kwietnia, 2021

Wyłudzał auta z salonów samochodowych Zielonej Górze. Jeden dał byłej dziewczynie na dzień kobiet (FILM)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 36-latka, który wyłudzał samochody z salonów samochodowych podstawie fałszywych zaświadczeń o wykonanych przelewach. Mężczyzna został aresztowany przez sąd. *film https://lubuska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/135/135-181530.mp4?_=2 * W dniu, 17 lutego, do komendy miejskiej policji w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od pracownika jednego z salonów samochodowych. Poinformował, że jeden z klientów oszukał firmę przy zakupie samochodu terenowego wartego…

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 36-latka, który wyłudzał samochody z salonów samochodowych podstawie fałszywych zaświadczeń o wykonanych przelewach. Mężczyzna został aresztowany przez sąd.

*film https://lubuska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/135/135-181530.mp4?_=2 *

W dniu, 17 lutego, do komendy miejskiej policji w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od pracownika jednego z salonów samochodowych. Poinformował, że jeden z klientów oszukał firmę przy zakupie samochodu terenowego wartego 180 tys. zł.

Mężczyzna przedstawił w salonie sfałszowane potwierdzenie przelewu pieniędzy, a nieświadomi podstępu pracownicy wydali mu samochód. – Okazało się, że mężczyzna próbował także w ten sam sposób wyłudzić kolejny samochód o wartości prawie 60 tys. zł – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Tym razem pracownicy nie wydali mu pojazdu i zgłosili sprawę policji.

Policjanci ustalili, że oszust to 36-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Przywłaszczony przez niego samochód kryminalni odnaleźli w komisie w Świebodzinie. Na miejscu w rozmowie z właścicielem ustalili, że 36-latek wstawił nowy samochód do komisu zamieniając go na dwa inne samochody o łącznej wartości 40 tys. zł. Dodatkowo właściciel komisu wypłacił mu gotówkę w kwocie 100 tys. zł.

Jak się później okazało, mężczyzna jeden z samochodów podarował swojej byłej dziewczynie jako prezent z okazji dnia kobiet.

Jak ustalili policjanci, 36-latek w podobny sposób przywłaszczył kolejny samochód warty kilkadziesiąt tysięcy złotych, tym razem z innego zielonogórskiego salonu. Po odnalezieniu przez policjantów okazało się, że samochód jest uszkodzony. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na co najmniej 36 tys. zł.

Oszustw poszedł do kolejnego salonu samochodowego w Zielonej Górze. Tam zamówił samochód wart 120 tys. zł i próbował go odebrać przedstawiając sfałszowane potwierdzenie wpłaty. Jednak pracownicy nie wydali mu pojazdu. Po tym incydencie powiadomili policję.

Zielonogórscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, znany policji i wcześniej wielokrotnie notowany i karany za liczne oszustwa. Straty przez niego spowodowane to nawet kilkaset tysięcy złotych.

36-latek usłyszał zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia oraz podrabiania dokumentów. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora aresztował 36-latka tymczasowo na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalili, że mężczyzna w taki sam sposób mógł przywłaszczyć samochody także z innych salonów w Zielonej Góry. Najprawdopodobniej działał również w innych miastach.

Policja prosi pokrzywdzonych o zgłaszanie się do komendy miejskiej, gdzie w wydziale dochodzeniowo-śledczym prowadzone jest postępowanie. Numery telefonów do kontaktu w tej sprawie: 47 795 21 50, 47 795 21 87.

Polecane