Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Wypadkowe skrzyżowanie w Zielonej Górze zostanie przebudowane

Wypadkowe skrzyżowanie w Zielonej Górze zostanie przebudowane

26 marca, 2021

Wypadkowe skrzyżowanie w Zielonej Górze zostanie przebudowane

Miasto przebuduje wypadkowe skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Za wykonanie koncepcji zapłaci ponad 30 tys. zł firmie Jaros Inżynieria Ruchu.

Wykonawca opracuje koncepcję przebudowy skrzyżowania włącznie z wydzieleniem dodatkowego lewoskrętu z ul. Batorego w ul. Zamoyskiego. Musi też zaplanować dodatkowy pas ruchu dla skręcających z ul. Batorego w ul. Rzeźniczaka.

Niezbędne będzie również wydzielenie dodatkowego pasa ruchu na ul. Rzeźniczaka dla jadących prosto i w prawo. Ma zostać też zlikwidowany wyjazdu z parkingu przy chodniku na ul. Rzeźniczaka.

Wykonawca przygotuje również różne warianty działania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, m.in. dla godziny szczytu porannego, wieczornego i nocnego oraz szczytu południowego.

Projekt przebudowy skrzyżowania m buc gotowy na początku maja. Wtedy zostanie wybrany wykonawcę przebudowy. Do końca roku ma też zostać podpisać umowa z wykonawcą i wydane pozwolenie na budowę. Wtedy nowe skrzyżowanie zostałoby oddane do użytku wiosną 2022 r.

Polecane