Lubuskie Wiadomości » Zielona Góra » Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze będzie miał salę sportową na miarę XXI w.
fot. UM

Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze będzie miał salę sportową na miarę XXI w.

10 marca, 2021

Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze będzie miał salę sportową na miarę XXI w.

Wstępnie już we wrześniu 2022 roku dzieci z Zespołu Edukacyjnego nr 10 przy ul. Energetyków będą mogły cieszyć się z nowej sali gimnastycznej. Koszt takiej inwestycji to blisko 10 mln złotych.

Nowa hala sportowa dla Zespołu Edukacyjnego nr 10! W budynku znajdą się m.in. hala do koszykówki, boisko do siatkówki, a także trybuny dla widowni. Oprócz tego na piętrze będzie także salka do ćwiczeń, a na drugim porządna biblioteka.

Pomiędzy szkołą, a halą zostanie wybudowany również łącznik, dzięki któremu dzieci nie będą musiały wychodzić na zewnątrz by przejść pomiędzy budynkami. Poza tym wykonawca zadba również o to, by zostały zamontowane windy, które ułatwią poruszanie się pomiędzy segmentami.

-Na etapie budowy szkoły nie było nas stać na salę gimnastyczną. A szkoła bez sali jest jak człowiek bez ręki. Tym bardziej cieszę się, że dotrzymaliśmy słowa i rozpoczynamy jej budowę teraz. Mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone – powiedział prezydent Janusz Kubicki dla wiadomoscizg.pl.

Koszt takiej inwestycji to niemal 10 mln złotych. Prezesi KTBS oraz Agrobexu podpisali umowę na budowę sali sportowej przy ul. Energetyków w środę, 10 marca. Wstępny termin oddania sali to sierpień 2022 roku.

Polecane